Milli Eğitim Bakanlığı’ndan kitap desteği

Okuma süresi: 2 dakika

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Mağusa Belediyesi tarafından yapılan kütüphaneye kitap desteğinde bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, 29 Mart – 4 Nisan Kütüphane Haftası kapsamında Gazimağusa Belediyesi tarafından hayata geçirilen kütüphaneye kitap desteğinde bulundu.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu bu kapsamda Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i kabul ederek, kütüphanede yer alacak kitapları Arter’e teslim etti.

AMCAOĞLU
Bakanlıkta gerçekleşen teslim töreninde konuşan Bakan Amcaoğlu, Kütüphane Haftası’nı kutlayarak, Kütüphane Haftasının önemini ortaya çıkarmak, kitabı daha görünür kılmak ve bu önemli haftaya daha da anlam katmak adına Gazimağusa Belediyesine kitap desteğinde bulunduklarını ifade etti, belediyenin gerçekleştirdiği böylesi anlamlı çalışmalara destek vermekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Belediyeciliğin insanların hayatına dokunabildiği en önemli devlet eli olduğuna inanan biri olduğuna da dikkat çeken Amcaoğlu, Gazimağusa Belediyesine bu noktada hayata geçirdiği projelerden dolayı teşekkür etti ve verdikleri desteğin devam edeceğini söyledi.

Amcaoğlu Gazimağusa Belediyesinin hayata geçirdikleri “Her Tablet Bir Gelecek” kampanyasına da destek verdiğine vurgu yaparak, belediyenin görev sahası içerisindeki bütün eğitim birimlerine tablet bağışında bulunduğunu söyledi.

Kampanyaya verdikleri destekten dolayı Gazimağusa Belediyesine ayrıca teşekkürlerini ileten Bakan Amcaoğlu, konuşmasının sonunda “Her Tablet Bir Gelecek kampanyasına verdiğiniz destek bizleri çok memnun etti.

İsmail Arter ile her zaman önemli istişareler içerisinde olduk ve bu işbirliğinin devamını gerek uzaktan eğitime destek noktasında gerekse okul inşaatları noktasında devam ettireceğiz. Çünkü amacımız pandemi döneminde seyreltilmiş yüz yüze eğitim bile olsa fırsat eşitliğini sağlamak. Ben buradan, İsmail Arter’e ve Gazimağusa Belediyesine eğitime verdikleri önemli katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

ARTER
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ise yaptığı konuşmada verdikleri destekden dolayı Bakan Olgun Amcaoğlu’na ve Bakanlığa teşekkür etti.

Kütüphane haftasının böylesi anlamlı bir desteğey vesile olduğuna da işaret eden Arter, “Bu vesile ile tüm kütüphaneci arkadaşlarımın Kütüphane Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” diye konuştu.

Belediye olarak kitap okuma alışkanlığını çoğaltabilmek adına çalışmalar yaptıklarını dile getiren Arter, bu doğrultuda Mağusa suriçinde yer alan Bandabulya isimli tarihi eseri bir kütüphaneye çevirdiklerini ve açılışını önümüzdeki günlerde gerçekleştireceklerini belirtti.

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

DİĞER HABERLER >

Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.