KTOEÖS: Uzaktan eğitime yeni düzenleme gerekli

Okuma süresi: 2 dakika

KTOEÖS, Eğitim Bakanlığı’nda yapılan toplantı sonrası toplantıda sundukları talepleri duyurdu.

Yapılan duyuru şöyle:

Değerli üyelerimiz,

29 Nisan Perşembe günü Eğitim Bakanı ile bir görüşme gerçekleştirdik. Bu görüşmede   aşağıdaki konularla ilgili görüşlerimizi ve taleplerimizi ilettik.

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI :

 • 2021-22 Eğitim/Öğretim yılı başlamadan önce hem seyreltilmiş yüz yüze eğitim müfredat çalışmasının, hem de uzaktan eğitim müfredat çalışmasının yaz döneminde tamamlanması gerektiği, bu konuda sendika olarak yardıma hazır olduğumuz belirtildi.
 • Uzaktan eğitim müfredatında özellikle günde 7 ders yapılmasının öğrenci sağlığı açısından doğru olmadığı, uzaktan eğitimin devam etmesi durumunda yeni bir düzenlemenin gerekli olduğu vurgulandı.
 • Okullarda vaka görülmesi durumunda izlenecek yol haritasının önceden net olmasının oluşacak kargaşa ve paniği önleyeceği belirtildi.
 • Eğitim çalışanlarının aşılanmasının Ağustos ayına kadar tamamlanması gerektiği vurgulandı.

DENETMENLERİN ASALETİ:

 • Altı denetmenimizin göreve başlayalı iki yıllarının dolduğu ve asaletlerinin onaylanması ile ilgili gerekli adımın atılmasının şart olduğu, Üst kurulun oluşması için sınavların ivedilikle yapılıp kadroların(Denetmen, Baş denetmen ,Başkan yardımcısı) doldurulması gerektiği belirtilmiş ve bu durumun takipçisi olacağımız ortaya konulmuştur.

ATÖLYE ŞEFLİĞİ:

 • Atölye şefliği ile ilgili itirazlar sonucu oluşan kriter puanlarının imzalanıp kamuya gönderildiğini ve sınavlarının yapılması için hiçbir engel olmadığını belirttik. Mayıs sonuna kadar atölye şefliği sınavlarının planlanması ile ilgili KHK ile konuşulması gerektiği ortaya konmuştur.

MÜDÜR/MÜDÜR MUAVİNLİĞİ SINAVLARI:

 • Müdür ve müdür muavini konusunda çalışma yapılmıştır. Şu an itibarıyla  8 müdür ve 24 tane de  müdür muavini eksiğinin tamamlanması gerektiği ve tamamlanmaması durumunda eylül ayında idarecisi olmayan  okullarımız olabileceğini, bu durumun birçok okulda önemli sorunlara yol açacağını ortaya koyduk.

Nakiller başlar başlamaz ilk olarak müdür ve muavin nakil çalışmalarının yapılıp kamuya gönderilmesi ve yetki talebinde bulunulması konusunda uzlaşıya varıldı.

NAKİLLER:

 • Bilindiği üzere nakil tüzüğünde değişiklikler yapılmıştır. Bu konuda savcılık görüşünün alınıp Bakanlar Kurulunda onaylanmasından sonra resmi gazetede yayınlanması gerekmektedir. Tüzük değişikliği resmi gazetede yayınlandıktan sonra başvuru alınabilecektir. Bu sürecin önümüzdeki hafta sonuna kadar tamamlanması öngörülmektedir.
 • Önümüzdeki hafta başında geçen yılın ret ve kabullerinin düştüğü nakil bekleme listesi yayınlanacaktır. Ardından 3 günlük itiraz süresi ve itiraz sonrası nakil başvuruları öncesi oluşan nakil bekleme listesi yayınlanacaktır. Yeni formatta hazırlanan formlar ile nakil başvuruları alınacaktır.
 • Mevcut nakil tüzüğünde 3 farklı bölgede 3’er tercih doldurma ve bu 3 tercihten sonra yıldız konabiliyordu. Yeni tüzükte ise yine 3 farklı bölgede tercih yapma hakkı olacak ancak her bölgede 10 tercihe kadar tercih yapılarak en fazla gitmek istediğiniz okuldan başlayarak tercihlerinizi sıralayabileceksiniz. Bu sıralama, tercihinize göre 3 /4/5 okulla sonlandırılabileceği gibi 10 okula kadar da çıkarılabilecektir..
 • Nakil süreci ile ilgili tarihleme netleşince gerek sms ile gerekse sendika sayfasından gerekli duyuru yapılacaktır.

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

DİĞER HABERLER >

Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.