Cyprus Friendship Programme’ın Online Başvuruları Açıldı

Okuma süresi: 2 dakika

“Bölünmüş bir ülkede BİRLEŞEN insanlar” sloganı ile 13. yılına giren Cyprus Friendship Programme (CFP) /Kıbrıs Arkadaşlık Programı bu yıl da 15-18 yaşları arasındaki gençlerden başvuru kabul etmeye başladı.

Programa son başvuru tarihinin 30 Mart olduğunu açıklayan program koordinatörleri, yapılacak mülakatla seçilecek Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum gençler programın birinci yılında COVID-19 salgınının el verdiği şartlar doğrultusunda Troodos Dağları’nın eteklerinde bulunan ve Baf Kazasına bağlı Esentepe (Aynikola) köyünde bir haftalık kamp yapacak. Bu kampı başarı ile bitirmeleri taktirinde, ikinci yıl kendilerinin seçecekleri diğer Kıbrıslı toplumdan biri ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde ABDli aileler tarafından ağırlanıp, 4 haftalık ikinci yıl programına katılacaklar.  

Salgının kamp yapmaya elverişsiz şartları Temmuz ve Ağustos aylarında da devam etmesi halinde, bazı kamp aktiviteleri online platformalarda, bazı aktiviteler de Ledra Palace – Arabölge’de gerçekleştirilecek.

CFP’nin birinci yıl kamp programı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isteyen aileler ve gençler için 10 Mart ve 18 Mart tarihlerinde saat 19:00’da online toplantılar yapılacaktır. Toplantılar Zoom uygulaması üstünden gerçekleştirilecektir.

Arzulayanlar toplantıya, 10 Mart günü için Meeting ID: 91290578691 ve Şifre: 959345 ya da 18 Mart günü için Meeting ID: 93186214028 ve Şifre: 446477 bilgilerini kullanarak katılabileceklerdir.   Programa ilgi duyan  ailelerin ve gençlerin gerçekleştirilecek iki toplantıdan herhangi birine katılmaları yeterli olacaktır.

13 yıldan beri binden fazla Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum gencini bir araya getirmiş, onlara barış kültürü, çatışma çözümü, liderlik ve takım kurma becerileri alanında eğitimler vermiş, geleceğin barış elçilerini ve liderlerini yetiştirmiş ve adanın insanları arasında barış ve arkadaşlık köprüsü kurmayı kendine ilke edinmiş programa katılmak için gençlerin 15-18 yaş arasında ve anne ya da babasından en az birinin Kıbrıslı olması gerekmektedir.  Lise son sınıf öğrencilerinin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Online başvurular https://friendships4peace.org/cfp-teen-application-materials/ sitesinden yapılacak. Daha fazla bilgi için programın Kıbrıslı Türk Ana Koordinatörü Simge Kahvecioğlu’na 0542 856 48 28 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

Polisten uyarı

Okuma süresi: < 1 dakikadan az Polis Basın Subaylığı, elektrik yüksek gerilim hattı çalışması yapılacağından İskele’ye…
Daha Fazla Haber Yok
Daha Fazla Haber Yüklenirken Hata Oluştu

DİĞER HABERLER >

Dövizde son durum

Okuma süresi: < 1 dakikadan az KKTC’de serbest piyasada euro 29,94, sterlin 34,35, dolar 28,35 liradan işlem…
Daha Fazla Haber Yok
Daha Fazla Haber Yüklenirken Hata Oluştu
Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.