Basın-Sen: “Bir düzen hatalardan dolayı değil ahlaksızlıklardan dolayı çöker.”

Okuma süresi: 2 dakika

Basın-Sen, dünden beri devam eden ve toplumda tartışmalara neden olan Nur Nadir’in paylaşımları konusu ile ilgili yeni açıklama yaptı.
Tam açıklama şöyle:

“Bir ülke, bir toplum, bir düzen hatalardan dolayı değil ahlaksızlıklardan dolayı çöker.

Yetkileri sözde sendika “Kıbrıs-Sen” ile ilgili defalarca uyardık. Bu sendikanın Asil Nadir ve şımarık eşi tarafından devletten katkı payı alabilmek, çalışanların haklarını Basın-Sen’den kurtularak rahatça gasp edebilmek ve yalan beyanlarda bulunarak emekçilere değil işverene destek olabilmek için kurulduğunu anlatmaktan yorulduk.

Ki yetkililer de bunun öyle olduğunu bildiklerini ama ellerinden bir şey gelmediğini bize belirtiler.Ortada yalan var, devletten para alma var, tabela sendikacılığı var ama devlet buna müdahale edemeyeceğini söylüyor.

Yapılan ahlaksızlığa bile bile göz yumanlar, aslında o ahlaksızlığa ortak olanlardır. Sözde sendikayı dikkate alıp karşılık verecek değiliz ama şunun net olarak kamuoyu tarafından bilinmesi gerektiğine inanıyoruz;Basın emekçilerine, Sağlık Bakanlığı tarafından 2020 yılında PCR testi yapıldığında bizzat Nur Nadir, tüm çalışanlara yasak koyarak PCR yaptırmaya gitmelerini önlemişti.

Çalışanlar da haklı olarak bize ulaşmış, başkanımız da bizzat Sayın Asil Nadir’i arayarak ortada olan sorunu çözmüş, Kıbrıs Medya Grubu Çalışanları bu sayede PCR testi yaptırabilmişlerdi.Aşı konusuna gelince, basında örgütlü sekiz örgüt olarak bizler bir basın kuruluşunun değil hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm basın camiasının aşılanması için müracaat ettik. Sözde sendika ise sadece Kıbrıs Medya Grubu çalışanlarının aşılanması işin Sağlık Bakanlığına başvurmuştu.

Aradaki bencillik, ego ve anlayışı toplumumuzun takdirine bırakıyoruz. Sonuç olarak Sağlık Bakanlığı sekiz örgütle hareket edip Kıbrıs Medya Grubu dahil tüm basını aşılamaya karar verdi. Fakat Nur Nadir, “Biz ayrı aşılanacağız.
Sağlık Bakanlığı bizzat bizleri binamızda aşılayacak” diyerek çalışanlarının aşı olmasını engellemiştir.Kısacası sahtelikle ve yalanla yürünecek yolun sonu bellidir. Basın-Sen 1972 yılından beridir var, var olmaya da devam edecek.

Doğrularla, gerçeklerle ve mücadelesiyle!

Saygılarımızla
Basın-Sen Yönetim Kurulu”

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

DİĞER HABERLER >

Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.