Sporcular protesto eylemi düzenledi

Okuma süresi: 2 dakika

Spor salonu sahipleri ve sporcular, KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu öncülüğünde KKTC Sağlık Bakanlığı önünde toplanarak eylem gerçekleştirdi. KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu, yaptığı konuşmada artık nefes alamadıklarını ve evlerine ekmek götüremediklerini ifade ederek spor salonlarının derhal açılmasını talep etti ve açılmaması durumunda diğer sektörler gibi spor salonlarını da kendilerinin açacağını ifade etti:

“Bugün burada yetkililere sesimizi duyurmak için toplandık. Pandeminin ilk gününden, önce sağlık bilinciyle gönüllü olarak salonlarımızı kapatmamıza rağmen açılışı en son gerçekleşen sektör olarak ne üzücüdür ki bugün de yine eylem yaparak sesimizi duyurmaya çalışıyoruz!

Devletimizin sayın yetkilileri federasyonumuza bağlı spor merkezleri (fitness spor salonları) bir ayı aşkın bir süredir kapalı bulunmaktadır. Çok büyük sermaye yatırımları ve 2000 kişinin üzerinde çalışan sayısı ile ülkemiz şartlarında büyük bir ekonomik sektör olan spor merkezlerimiz, birinci kapanmanın etkilerini atlatamadan ikinci kapanış ile BATMA noktasına gelmiştir hatta batmıştır.
Bugün itibariyle birçok işyerinin açıldığı, serbest dolaşımın olduğu bu ortamda sağlıklı olmak, bağışıklığımızı güçlendirmek için spor yapmak şartken, spor yapma özgürlüğünün kısıtlanması anlaşılır bir durum değildir.

Bugüne kadar yetkililer ile yaptığımız görüşmelerde neden kapalı olduğumuz hakkında bize elle tutulur bir bilgi verilmemiş ve mantıklı bir açıklama yapılmamıştır.
Biz birinci açılış tarihinden itibaren tüm hijyen tedbirlerine fazlasıyla uyduk. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı bulaş oranları istatistiki bilgi tablosunda da en düşük bulaşı olan sektörlerden biri olarak belgelendik. Ancak buna rağmen bizler

CEZALANDIRILDIK ve KAPATILDIK ve de HALEN KAPALIYIZ.

Spor salonlarını bulaş merkezi olarak görmelerine karşıyız. Bizler tahammül edilebilecek noktayı geçtik. Eşimizin, çocuklarımızın yüzüne bakamıyoruz,borçlarımızı, taksitlerimizi kiramızı ödeyemiyoruz!!!
Bu durumu devlet yetkililerine defalarca anlattık ancak olumlu sonuç alamadık. Artık İSYAN noktasındayız! Lütfen sesimizi duyun. Nefes alamıyoruz. Evimize ekmek götürebilmemiz için bizi derhal açın yoksa bizler de diğer tüm sektörler gibi spor salonlarımızı açacağız.

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

DİĞER HABERLER >

Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.