ÖZKIRAÇ KIB-TEK YÖNETİM KURULU BAŞKANI BÜYÜKYILMAZ’IN YAKIT TAŞIMA İHALELERİ KONUSUNDAKİ AÇIKLAMALARINI ELEŞTİRDİ

Okuma süresi: 2 dakika

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) Başkanı Kubilay Özkıraç, Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz’ın yakıt taşıma ihaleleri konusunda yaptığı açıklamaları eleştirdi.

Özkıraç, Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz’ın, Kıb-Tek’ in devletten ve belediyelerden alacaklarıyla ilgili yaptığı açıklamayı ise olumlu bulduklarını, desteklediklerini, tahsilat konusunda da her türlü katkıyı koymaya hazır olduklarını kaydetti.

El-Sen Başkanı Özkıraç yaptığı yazılı açıklamada, Büyükyılmaz’ın uluslararası ihalelerin geçen yıldan bu yana devam ettiğini “bilmediğini veya yanlış bilgilendirildiğini” savunarak, “Yakıt İhalesi ile ilgili gündeme getirdiği ‘Orjinal Evraklar’ konusunda Deniz Hukuku bilgisine sahip bir uzmandan görüş almasını öneriyorum. Bu çıkmış oldukları ihale şartnamesiyle taşınan yükün orijinal evraklarını teslim alamayacağını kendisi de görecektir” dedi.

Büyükyılmaz’ın makama atanırken sorunlarla karşılaşmış olabileceğini, bu sorunları çözmenin de kendisinin asli görevi olduğu görüşünü dile getiren Özkıraç, sendikalarının bu sorunların doğru çözümde mutlaka yönetime destek olacağını kaydetti.

Özkıraç, “Fakat oturduğu makam şikayet etme makamı değil, sorunları çözme makamıdır” dedi.

Büyükyılmaz’ın dün sabah BRTK’da yaptığı açıklamada değindiği “Fotokopi Evraklar” konusunun , aslında gemi kaptanına teslim edilen yakıtın (Yükün) satışı yapılmayacak olan evraklar olduğuna dikkat çeken Özkıraç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yönetim Kurulu Başkanı şunu iyi bilmelidir ki taşınan yakıtın (Yükün) parası tamamen ödenmeden malın sahibi olamaz, yani orijinal evraklara ulaşamaz. Deniz Hukuku uzmanlarından görüş alsa bunun böyle olduğunu kendisi de daha iyi bilecektir. Biz El-Sen olarak ilerleyen günlerde yapacağımız basın açıklamasıyla ‘Yakıt Taşıma’ İhaleleri konusunda tüm teknik konuları kamuoyu ile paylaşacağız.”

Özkıraç, Kıb-Tek’in daha iyi bir düzeye gelmesi ve daha sağlıklı bir yapıya kavuşması için, Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetimi ile her türlü çalışmayı birlikte yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

DİĞER HABERLER >

Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.