Faiz Sucuoğlu: “En geç perşembe günü süreç netleşir”

Okuma süresi: 2 dakika

Ulusal Birlik Partisi’nin yeni Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu hükümet kurma görevini aldıktan sonra ilk olarak HP heyeti ile görüştü. Görüşme sonrasında yapılan açıklamada, bir seçim hükümetinin kurulması için görüş birliği sağlandığı vurgulandı.

Hükümeti kurmakla görevlendirilen Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu ilk ziyaretini Halkın Partisi’ne (HP) yaptı.

Sucuoğlu saat 16.00 sıralarında gerçekleştirdiği ziyarette HP Genel Başkanı Kudret Özersay ile görüştü.

Görüşmede, UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, HP Genel Sekreteri Gülşah Sanver Manavoğlu, UBP Milletvekilleri Nazım Çavuşoğlu, Kutlu Evren, Sunat Atun, İzlem Gürçağ ile HP Milletvekilleri Tolga Atakan, Ayşegül Baybars, Jale Refik Rogers yer aldı.

ÖZERSAY: “BİZ DE KENDİ DEĞERLENDİRMEMİZİ YAPACAĞIZ”

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, görüşmenin ardından basına bir açıklama yaparak, “Seçim hükümeti kurulması için bir görüş birliği içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

En yakın zamanda seçimin yapılmasında da hemfikir olduklarına işaret eden Özersay, “Farklı hükümet modellerinin ihtimali olduğunu görüyoruz bu olasılıkları da birlikte değerlendirdik. Bir kısmında HP yok, bir kısımda var” dedi.

HP olarak geniş tabanlı bir erken seçim hükümetinin kurulması gerektiğini söylediklerini de hatırlatan Özersay, “Bu hükümet modelini de paylaştık. Biz de kendi değerlendirmemizi yapacağız. Bizim istediğimiz, memleketin huzur içerisinde bir erken seçime gitmesi ve iradenin yenilenmesidir” şeklinde konuştu.

SUCUOĞLU: “EN GEÇ PERŞEMBE GÜNÜ NETLEŞİR”

UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu ise basına yaptığı açıklamada, “Tüm partilerle görüşmelerimizi bugün tamamlayacağız. Kudret Beyin de söylediği gibi erken seçim hükümeti kurulmasında görüş birliği var. Tarih konusunda ise yapılan ziyaretlerden sonra belli bir şekillenmeyle ortaya çıkacaktır” dedi. 

Sucuoğlu, erken seçim kararı alındıktan sonra 60 gün seçim yasağı olduğuna işaret ederek, “Bu süre içinde Meclist’e bekleyen yasaların geçirilmesi konusunda fikir birliği var. Alternatif hükümet programları var. HP’nin içinde olacağı hükümet önerisi var. Yapacakları toplantının ardından yarın veya Perşembe günü cevaplarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Parti Meclisi ile ilgili sayım yapıldığı için UBP grubunu çağırmadıklarına dikkat çeken Sucuoğlu, “Süreci hızlı bir şekilde tamamlamak istiyoruz. Ülkenin daha fazla kaybedecek zamanı yoktur. Teknokrat hükümete olumlu bakmıyoruz. Mecliste temsil edilen partilerin hükümette yer almasını uygun görüyoruz” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

DİĞER HABERLER >

Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.