Erhürman: “Sokağın derdi geçim, hükümetin ise kurultay”

Okuma süresi: 2 dakika

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, “azınlık hükümeti görevden gitmediği sürece”, krizle baş etmenin mümkün olmadığını savundu.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, telefonla katıldığı bir programda gündemi değerlendirdi.

CTP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, hükümetin sorunlara konsantre olamadığını söyleyen Erhürman, tek dertlerinin kurultay olduğunu öne sürdü.

Okulların açılmasıyla ilgili de konuşan Tufan Erhürman, son dakika alınan kararlar yüzünden çocukların test kuyruğunda eziyet çektiğini vurguladı.

Çok uzun süredir ortada bir hükümet olmadığını kaydeden Erhürman, bugün yaşanan sorunların önceden belli olduğunu ve önceden öngörülmesi gerektiğini söyledi.

Hükümetin kurulduğu günden beridir yok hükmünde olduğunu öne süren Erhürman, bu hükümetle krizin yönetilemeyeceğini savundu.

Son dakika verilen kararlarla öğrencilerin de mağdur olduğunu vurgulayan belirten Erhürman, “Çocuklar test kuyruklarında eziyet çekti. Para vererek test yapanlar da oldu” dedi. Sorunların üstesinden gelebilmek için meseleye konsantre olmak gerektiğini söyleyen Erhürman, hükümetin ise bütün konsantrasyonunun kurultaya yönelik olduğunu ve Başbakan Ersan Saner’in katıldığı programlardaki bütün açıklamalarının kurultaya yönelik olduğunu savundu.

Her konuda krizle karşı karşıya olunduğunu vurgulayan Erhürman, “Ersan Saner kendi kurultayını konuşuyor. Bütün motivasyonu oraya yönelik” dedi. “Sokağın” derdinin eğitim, sağlık, asgari ücret ve geçim derdi olduğuna dikkat çeken Erhürman, Hükümetin şu an yapacağı en iyi işin istifa etmek olduğunu söyledi. Hukuku ayaklar altına alan bir yapıyla, kriz döneminin geçirilmeye çalışıldığını öne süren Erhürman, son dönemde yapılan açıklamalarla Hükümet yetkililerinin komik durumu düşmeye başladığını da ifade etti. Erhürman, “Bu krizin içerisinde, evlerine götürecek ekmek bulamayan insanlar açısından gülünecek bir durum yoktur” dedi.

Bu hükümetin, geçimi sağlamak için gerekli konsantrasyona sahip olmadığını ifade eden Erhürman, hükümetin her bir bakanının aynı konuda farklı şeyler söylediğini savundu. Tarihte böyle kötü bir hükümetin görülmediğini, Meclis’in iradesinin de fena halde yıprandığını söyleyen Erhürman, “Bu meclisin içinden başka bir hükümetin çıkması mümkün değildir” diyerek, iradenin temizlenmesi gerektiğini kaydetti.

Erhürman, “Meclis’in itibarı da kalmadı. Bu halk kendini yönetiliyor gibi hissetmiyor. Kriz döneminde en önemli şey hükümetin halka güven vermesidir. Yönetilmeyen bir krizle karşı karşıyayız. Bunun altında da ezilen Kıbrıs Türk halkıdır” dedi.

“Hükümetle değil felaketle karşı karşıyayız” diyen Erhürman, Hükümettekiler memleketi “zerre kadar” düşünüyorsa bir an önce istifa etmeleri gerektiğini söyledi.

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

DİĞER HABERLER >

Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.