Erhürman: “Bu film bitti, sil baştan başlamamız lazım”

Okuma süresi: 2 dakika

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, istifa etmeyi dahi beceremeyen UBP-DP-YDP Azınlık Hükümeti’nin memleketi kedinin kuyruğuna bağlı bir teneke gibi UBP kurultayına bağladığını söyledi.

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı ve hükümet yetkililerin UBP kurultayına ilişkin açıklamalarını eleştirdi, “Tek dertleri kurultay, biteydi de kurtulaydık” dedi. Erhürman “Normal olmayan, anormal olduğu bir uygulamanın ülkeye kaybettirdiklerini Aralık ayından bu yana çok acı şekilde yaşıyoruz” dedi.

Nisap sıkıntısına işaret eden Erhürman, “Bu hükümetin Bakanlar Kurulu bu mecliste okunduğunda o gün bu hükümetin ölü doğduğunu söylemiştik. 10 aydır bu Meclis nisap sorunu yaşadı. Sabah 09.30’dan beri muhalefet vekilleri mecliste. İktidar vekilleri, biri geldi, biri gitti. Sabahtan bu yana bu yaşandı. Bu 10 aydır böyle yaşanıyor. Onlarca defadır bu meclis saat 15.00’te toplanıyor” dedi.

Hükümet ve Cumhurbaşkanı’nın UBP kurultayına ilişkin açıklamalarına dikkati çeken Erhürman memleketin kedinin kuyruğuna bağlı bir maşrapa gibi UBP kurultayına bağlandığını, takır tukur gittiğini söyledi. Erhürman, “Yine Cumhurbaşkanı nasıl olur da ‘UBP kurultayı bitsin de hükümet kurma görevi vereceğim’ der. Bu nasıl yapılır? Bu halkın bu ülkenin gailesini çeken bir yapı yok” dedi.

“OLMAYACAK DUAYA AMİN DENDİ”

Hükümetin yaşadığı itibarsızlığın meclise bulaştırıldığını vurgulayan Erhürman, yargının da buna maruz bırakıldığını dile getirdi. Olmayacak bir duaya amin dendiği için bunun yapıldığını kaydeden Erhürman, “Bu hükümet tarihte ilk defa yaz tatiline girerken meclisi kapatma basiretini ve üreticilerin beklediği yasaya geçiremedi” dedi.

Hükümet yetkililerinin 13. Maaş konusunda yaptıkları “yardım gelmezse ödenemez” şeklindeki açıklamalarına işaret eden Erhürman “Hükümeti yönetenler ‘yardım gelmezse Türkiye sorumludur, gelirse en başarılı biziz, aldık ödedik’ yaklaşımında hareket ediyor” dedi.

“BU FİLM BİTTİ, SİL BAŞTAN BAŞLAMAMIZ LAZIM”

“Halkın şunu çok net olarak anlaması lazım. Bu film artık bitti, sil baştan başlamamız lazım. Kurumların yıpranan itibarını kurtarmak için zamana ihtiyacımız olacak” diyen Erhürman yeni döneme işaret etti. Pandemi döneminden etkilenenlere getirilecek muhaceret affına CTP’nin destek verdiğini ancak hükümetin hazırladığı affın pandemi öncesine dönük olduğu için bunu reddedeceklerini ifade etti.

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

DİĞER HABERLER >

Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.