Çakıcı: “Sağlık Bakanlığı’nda bilim ve akıl kaybolmuştur”

Okuma süresi: 2 dakika

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Sağlık Bakanlığı’nın temaslı olan sağlık çalışanlarının çalışma zorunluluğuyla ilgili kararına tepki göstererek, “Sağlık Bakanlığı’nda bilim ve akıl kaybolmuştur” dedi.

Aziz Karaaziz’in sunduğu Manşet+ Seçim Özel programında konuşan Çakıcı, 23 Ocak Seçimlerine doğru ilerlerken TKP’nin denenmemiş tek parti olduğunu belirterek, halkın yararına plan ve projeler üretmeye devam edeceklerini belirtti. Ekonomik olarak çok zor bir dönemden geçerken, TKP’nin 5 büyük önerisini anlatan Çakıcı, öncelik verecekleri konuların başında ekonomik sorunların geleceğinin altını çizdi. Çakıcı, “Biz orta direğin, dar gelirlinin ezilen halkın partisiyiz. Eğer bu ülkede onurlu dik duran insanlar varsa onların yeri TKP’dir” dedi.

Mehmet Çakıcı, programda Sağlık Bakanlığı tarafından alınan skandal bir kararı dün Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi olarak Sağlık Bakanlığı önünde yaptıkları beşinci kazıklı eylemde belgesiyle birlikte kamuoyunun bilgisine getirdiklerini ifade ederek şöyle devam etti, “Bir bakanlık düşünün ki temaslı olan bütün sağlık çalışanlarına çalışma zorunluluğuyla ilgili emir veriyor.
Temaslı olan çalışanların sıfırıncı, beşinci ve onuncu gününde tahlil yapmalarını ancak görevlerine de devam etmelerini emrediyor. Tıbba uymayan, bilimle alakası olmayan kararlar veriyor. Aslında bu cinayete teşebbüstür.
Çünkü, temaslı bir sağlık çalışanı bu test yapılan günler arasında pozitifleşirse ta ki yeni test yapılana kadar tespit edilemeyeceği ihtimali çok yüksek olduğu için, diğer sağlık çalışanları ve orada olan hastalar hem de yoğun bakımda olanlar maalesef pozitif olacaklardır. Eğer orada ağır hastalar da varsa ölümle burun buruna kalacaklar ve hayatlarını kaybetme durumu ile karşılaşılabilecektir. Sağlık Bakanlığı’nın aldığı bu karar skandaldır, rezalettir ve bilim dışıdır. Bu belgenin kendisi skandaldır. Sağlık Bakanlığı’nda bilim ve akıl kaybolmuştur” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

DİĞER HABERLER >

Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.