Çakıcı: “Derhal erken seçime gidilmelidir”

Okuma süresi: 2 dakika

Toplumcu Kurtuluş Partisi- Yeni Güçler (TKP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, hükümetin koltuk ve kurultay hesapları içinde üreticilerin sorunlarına kulaklarını tıkadığını savunarak, bahaneler üretilmeden derhal erken seçime gidilmesi gerektiğini söyledi.

Partiden yapılan açıklamaya göre, TKP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Girne Belediyesi tarafından düzenlenen 20’inci Uluslararası Zeytin Festivali’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek, esnafın sorunlarını dinledi.
Çakıcı, Kıbrıs Türk kültüründe festivallerin önemli bir yeri olduğunu, bu kültürün gelecek nesillere aktarılmasının önemine değindi. Çakıcı, üreticilerin Kıbrıs Türk halkı ekonomisinin “can damarı” olduğunu da ifade ederek, festivale yaptıkları ziyarette yerli üretimin desteklenmediği, kooperatifçiliğin yeterince siyaset haline getirilmediği, üretici birliklerinin destek görmediği ve özellikle ev üretiminin desteklenmediğini gördüklerini anlattı.
“Hükümetin koltuk ve kurultay hesapları içinde üreticilerin sorunlarına kulaklarını tıkadığını” savunan Çakıcı, şu ifadelerde bulundu:
“Bu haliyle hükümet bitmiştir. Kıbrıs Türk halkı son seçimine doğru gitmektedir. Bu yapıdan kurtulmak lazımdır. Bu çöküşten çıkışın yolu da Kıbrıs Türk halkının sorunlarına, reformlarına, üretimine önem vermekten geçmektedir. Bu doğrultuda Meclis ve hükümetin yenilenmesi lazımdır. Hükümetin ortaya koyduğu 6 Şubat veya Ocak ayında yapılacak seçime TKP gidilmesi gerektiği düşüncesindedir. Erken seçimden kaçmaya çalışan partiler olduğunu görüyoruz. Bahaneler üretilmeden derhal erken seçime gidilmelidir.”
“Kıbrıs Türk halkı, kendi yurdundan vazgeçmeyecektir. Yarın artık bugündür, bugün artık mücadele günüdür. Artık geriye çekilmeyeceğiz. Bir kaç tane fırsatçı ve zalime bu ülkeyi bırakmayacağız ve hep birlikte mücadele edeceğiz” diyen Çakıcı, TKP’nin kendi üstüne düşeni bu dönemde de yapacağını söyledi.

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

DİĞER HABERLER >

Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.