Bahçeli: Erken seçim, derhal seçim, hemen seçim yok

Okuma süresi: 2 dakika

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli erken seçim tartışmaları konusunda ilişkin “Erken seçim yoktur, derhal seçim yoktur, hemen seçim yoktur, sevsen de sevmesen de alışman, riayet etmen tavsiyemdir. 2023 yılının haziran ayını bekleyin” dedi.

Bahçeli partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “Geliyor gelmekte olan’ diyorlar ya biz de ‘Gidiyor, gitmekte olanlar’ diyeceğiz. Türk milletini zillete ikna edemeyecekler. Milletimiz varlığına sahip çıkacak, istikbaline sahip çıkacak, birliğine ve kardeşliğine sonuna kadar destek olacak” dedi.

“Ekonomide yeni bir zihniyet devrimine ihtiyaç olduğunu görmeliyiz. Önümüzde dikilen bentleri birlikte aşmalıyız. Türkiye ekonomisinin yapısal zaafları vardır ve bellidir ancak hiçbiri çözümsüz olarak görülmemelidir” diyen Bahçeli, temel ihtiyaçların fiyatında yüzde 2 ile yüzde 5 arasında indirime gidilmesi gerektiğini belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunu hedef alan bahçeli “Utanmadan gayri milli diyen Kılıçdaroğlu, milliyetçiliğin derin manasını bilmeyen zilletin temsilcidir. Gayri milli arıyorsa çevresine baksın. Sayın Kılıçdaroğlu benim millet ve vatan sevgimin fitresini versem sana ve sülalene 100 yıl yeter. Erken seçim yoktur, hemen seçim yoktur, sevsen de sevmesen de alışman, riayet etmen tavsiyemdir. 2023 yılının haziran ayını bekleyin, biraz daha dişinizi sıkın” diye devam etti.

Bahçeli ayrıca “güçlendirilmiş parlamenter sistem zaman kaybı olduğunu, parlamenter sistemde kurulan hükümetlerin, özellikle de koalisyon hükümetlerinin ülkeyi tek bir adım öteye götüremediğini” iddia etti.

MHP Genel Başkanı ayrıca “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle çift başlılık sona ermiştir. Cumhurbaşkanı’nı millet aracısız ve doğrudan seçmektedir. Geleceğiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Türkiye artık denenmiş yollardan geçmeyecektir.” dedi.

Mansur Yavaş dikkat etsin, arkasında artık ülkücü nefes vardır

Bahçeli gelecek haftaki bütçe oylamasında evet oyu kullanacaklarını da sözlerine ekledi.

Bahçeli grup toplantısı sonrası gazetecilere yaptığ açıklamada da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı suçladı.

Bahçeli, Alparslan Türkeş’i anma etkinliğine saldırı düzenlenmesi için “Etkinliğin Mansur Yavaşın elinin altında gerçekleştiği kanaati hakim. Mansur Yavaş dikkat etsin artık arkasında ülkücü nefes vardır. Her gün takip edeceğiz” dedi.

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

DİĞER HABERLER >

Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.