Sağlık Bakanı Altuğra uzman doktorlarla bir toplantı gerçekleştirdi

Okuma süresi: 2 dakika

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, pandemi yönetimi ile ilgili bakanlıkta uzman doktorların yer aldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Bakan Altuğra, “Covid-19 vakalarında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir artış yaşanmaktadır. Ancak hastane ve yoğun bakım yatışlarında, ölümlerde endişe verici bir artış yoktur.Ülkemizde pandemi yönetiminde herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Pandemi yönetimi sağlık bakanlığı ve hekimlerle birlikte sekillendirilmiş olup, sürekli olarak takip edilmektedir” dedi. Altuğra, Covid-19 hastalarının ihtiyaç duymaları halinde 1102 veya 0533 8428358 numaralı telefonları arayarak doktorlara ulaşabildiklerini hatırlattı. Dr. Mustafa AkansoyGöğüs hastalıkları Klinik Şefi Dr. Mustafa Akansoy, hastaneye başvuran hastalar gerek Covid-19 olması, gerekse başka sağlık şikayetleri olması halinde ilgili branşlardan hem poliklinik hizmeti, hem de gerektiği takdirde izole odalarda hastane yatışı hizmeti alabilmektedirler. Ülkemizde uygulanan bu sistem dünyada da uygulanmaktadır.

Tüm hastane servislerinde Covid-19 hastalarının artması durumunda gerekli tüm önlemler alınmıştır. İhtiyaç olması halinde muhtemel artan hasta sayısına hizmet verebilecek izole odalar ayrılmıştır. Pandemi gidişatında farklı bir sürece girilmesi halinde pandemi yönetimi sağlık bakanlığı ve hekimlerle birlikte yeniden şekillendirilecektir açıklamasında bulundu. Dr Selin Bardak ÖzcemEnfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr Selin Bardak Özcem, Covid-19 pozitif olan hastalar, şikayetleri olması halinde ve 1102 tarafından gerek görüldüğünde enfeksiyon polikliniğinde muayene edildiğini, hastaya yatış gerekmesi halinde izole odalarda ilgili servislerde tedavi edildiğini kaydetti.Acile başvuran hastaların gerek görülmesi halinde ise servislerde yatırıldığını, eve taburcu edilecek kişilere gerekli tüm önerilerin verildiğini belirtti. Dr. Pembe Derin OygarÇocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Pembe Derin Oygar,Covid-19 şikayeti ile gelen çocuklara enfeksiyon polikliniğinde hizmet verilmekte olduğunu, yatışı gereken çocukların izole odalarda çocuk servisinde tedavi edildiklerini, ayrıca başka şikayetlerle başvurup, Covid-19 testi pozitif çıkan hastaların ilgili branş polikliniklerde hizmet aldıklarını kaydetti.

Toplantıda ayrıca bakanlık Müsteşarı Doç . Dr. Deren Oygar, Yataklı Tedaviler Kurumu Dairesi Müdürü Dr. Cenk Soydan,Dr.Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Adil Özyılkan yer aldı.

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

DİĞER HABERLER >

Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.