KAÜ Mini Art Fest. ile Sanatı ve mimariyi buluşturuyor

Okuma süresi: 2 dakika

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi “Mini Art Fest II” ile sanatı ve mimariyi buluşturuyor. Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, yine adından övgüyle bahsettirecek bir sanat festivalini daha Kuzey Kıbrıs’la buluşturmayı planlıyor.

25-26-27 Mayıs tarihlerinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan “Mini Art Fest II” Lefkoşa Surlariçi Arabahmet bölgesinde bulunan Kıbrıs Amerikan Üniversitesi çatısı altında sanatseverlerin buluşma noktası olacak.“Kesisme” teması ile yola çıkılan “Mini Art Fest II” Kuzey Kıbrıs’taki üniversitelerin, Mimarlık bölümlerinin katılımıyla birlikte gerçekleştirilecek olup, bünyesinde çeşitli atölye çalışmaları, performanslar, enstalasyonlar, söyleşiler ve gösterileri barındıracak. Sanat festivalinde temel olarak; sanata ilgi duyan ve sanatla uğraşan öğrencilerin katılabileceği, farklı alanlardaki sanatçı ve sanatçı adaylarının fikir paylaşımı yapabileceği ayrıca disiplinler arası takım çalışmalarının da gerçekleştirilebileceği bir platform oluşturmak amaçlanmaktadır.

İlkinin 2 yıl önce gerçekleştirildiği ve yine Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı “Mini Art Fest” den farklı olarak “Mini Art Fest II”de 3 gün sürecek festival söyleşiler, atölyeler ve etkinlikler yer alacak. Gerçekleştirilecek olan sanat festivali ayrıca bu kez diğer KKTC Üniversitelerinin Mimarlık Fakültelerine de ev sahipliği yaparak, kültürel ve sanatsal etkinlikler ile bir araya gelmelerini sağlayacak.“Mini Art Fest 2” Kesişme temasıyla yola çıkarak, Mimarlık, seramik, kısa film atölyeleri, enstalasyonlar, sergiler, özel tasarımların yer alacağı moda defilesi, dans performansları ve müzik performansları ile tüm Kuzey Kıbrıs öğrencilerini ve tüm halkımızı sanatsal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra şenlik havasında gerçekleştirilecek etkinliklere bekliyor. “Mini Art Fest 2”nin ana merkezinin 55/57 Social Space olacağı, performanslar, sergiler, gösteriler, eğlenceler ve defileler 27 Mayıs’ta bu alanda gerçekleştirileceği belirtildi.

Haberi Paylaş >

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Yazdır
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İLGİLİ HABERLER >

DİĞER HABERLER >

Ahmet Aslım

Ahmet Aslım

Memleketimize Yazılar

Barış Önel

Barış Önel

Memleketin Halleri

Cemre Gürdal

Cemre Gürdal

Dünya ve biz

Ceren Tüccaroğlu

Ceren Tüccaroğlu

Memleket Konuları

Damla Kodan

Damla Kodan

Memleket Günlükleri

Erol Ertugan

Erol Ertugan

Dıştan Bakış

Rabia Aslan

Rabia Aslan

Feminist Bakış

Hayri Samer

Hayri Samer

Memleket'te Haftsonu Seansı

Hilmi Arıca

Hilmi Arıca

Adalı Yazılar

Hamit Sakallı

Hamit Sakallı

Tribün Kıbrıs

Mert Akkaya

Mert Akkaya

Tarihsel Bakış

Merve Yiğiter

Merve Yiğiter

Toplumsal hak ve özgürlük

Tandoğan Yalkut

Tandoğan Yalkut

Memleket'te Ekonomi

Merve Soygazi

Merve Soygazi

Sosyal Medya ve İletişim

ANKET >

Anketler çok yakında güncellenecektir.